Autor Subiect: articole care nu apar in modulul de vanzare  (Citit de 983 ori)

melegag

• Full Member
  • Mesaje postate: 121
articole care nu apar in modulul de vanzare
« : Februarie 14, 2013, 11:12:20 am »
buna ziua,

incerc de 3 zile sa dau de cineva la telefon dar se pare ca mai nou nici aceasta optiune nu mai este valabila...

am urmatoarea problema: in lista de articole erau definite servicii, ambalaje si marfuri. Am schimbat din categoria de ambalaje ca acele articole sa fie privite ca sablon marfuri. Daca doresc sa fac un bon de casa totusi aceste articole modificate nu apar in lista mea de produse pentru vanzare...

Ce este de facut ???

asistenta tehnica

• Global Moderator
  • Full Member
  • Mesaje postate: 208
Re: articole care nu apar in modulul de vanzare
« Răspuns #1 : Februarie 14, 2013, 03:28:24 pm »
Buna ziua,

Din pacate este o perioada mai aglomerata, daca doriti un raspuns mai rapid ne puteti scrie pe e-mail la adresa: simplu@ciel.ro
In legatura cu generarea de bonuri de casa, daca ati setat ca ambalajele sa intre pe sablon de marfuri nu o sa se faca automat  transferul articolelor de timpul ambalajelor in marfuri. Daca intrarea s-a facut pe ambalaje, acestea raman ambalaje chiar daca ati facut modificarea sablonului.

O zi buna!

melegag

• Full Member
« Răspuns #2 : Februarie 14, 2013, 04:55:06 pm »
ok, si cum pot face totusi sa le pot vine...

imi trebuie neaparat sa pot sa vind si marfuri si ambalaje pe bon

melegag

• Full Member
« Răspuns #3 : Februarie 22, 2013, 01:55:02 pm »
Buna ziua,

in 14 februarie am facut o sezizare ca nu apar toate articolele definite in modulul de vanzare. Mi s-a raspuns ca este o perioada aglomerata si ca o sa se revina mai tarziu. Este 22 februarie si inca nu s-a dat nici un semn.

Vad ca "urgentele" se trateaza intr-adevar cu viteza melcului si daca vi se atrage atentia tot voi sunteti cei suparati....

Asa da colaborare !!

asistenta tehnica

• Global Moderator
  • Full Member
« Răspuns #4 : Februarie 25, 2013, 12:07:14 pm »
Buna ziua,

Daca intrarea s-a facut pe tip sablon "ambalaje" nu puteti vinde produsul ca marfa chiar daca schimbati sablonul.Puteti modifica intrarea alegand sablonul "marfa", nu "ambalaje" sau puteti face un transfer intre depozite pe acelasi depozit, dar trecand produsul de pe un sablon pe celalalt.

Multumesc,

melegag

• Full Member
« Răspuns #5 : Februarie 27, 2013, 12:46:48 pm »
Multumesc de raspuns, insa nu sunt multumit.

Doresc pur si simplu ca sa pot vinde orice gen de articol pe care l-am definit anterior...atata timp cat definirea articolulul ma lasa sa il aleg ca fiind marfa, serviciu sau ambalaj !

Nu doresc sa schimb nici un fel de sablon, ci sa vind fiecare produs prin casa de marcat intr-un singur bon de casa !

asistenta tehnica

• Global Moderator
  • Full Member
« Răspuns #6 : Februarie 27, 2013, 05:01:39 pm »
Buna ziua,

Da, se ve rezolva aceasta situatie pe o versiune urmatoare. Momentan acest lucru nu este posibil.

Multumesc,

melegag

• Full Member
« Răspuns #7 : Martie 01, 2013, 06:10:21 pm »
Multumesc frumos.