Autor Subiect: Eroare versiune D112  (Citit de 206 ori)

Virgil Busoi

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 36
Eroare versiune D112
« : Iunie 10, 2019, 10:18:59 am »
Buna ziua,
Am urmatoarea eroare atunci cand generez D112 din Ciel Salarii: F: validari globale
 eroare structura: namespace ('mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declaratie:v3') lipsa sau incorect la sectiunea declaratieUnica. Valoarea corecta este xmlns='mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declaratie:v4'
Mentionez ca folosesc versiunea de program 2.87.0 si m-am asigurat ca, in folder-ul programului, exista ultima varianta de pdf D112 de pe site-ul ANAF.
Ce este de facut? Va aparea versiune noua de Ciel Salarii?

Madalina.Dumitru.Ciel

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Eroare versiune D112
« Răspuns #1 : Iunie 10, 2019, 01:29:27 pm »
Buna ziua,
Eroarea provine de la faptul ca nu aveti Duck-ul actualizat la ultima veriune. De asemenea ultima veriune a

PDF-ului Declaratiei 112 este din data de 06.06.2019.Puteti sa incercati sa puneti aceasta veriune a PDF-ului,

in calea aplicatiei (PDF-ul salvat il redenumiti D112.pdf si il inlocuiti in My computer- Program Files (x86)-

Ciel- Ciel Salarii). In cazul in care nu va descurcati sunati la numarul 0219347.

Virgil Busoi

• Newbie
  • *
« Răspuns #2 : Iunie 10, 2019, 02:30:15 pm »
Buna ziua,
Am reverificat aspectele mentionate de catre dumneavoastra si va pot reconfirma ca duk-ul este actualizat si ca versiunea pdf-ului din folder-ului programului este cea aparuta in data de 6 iunie. Sa inteleg ca nu se poate rezolva decat telefonic?

Virgil Busoi

• Newbie
  • *
« Răspuns #3 : Iunie 11, 2019, 11:05:39 am »
Buna ziua,
Am urmatoarea eroare atunci cand generez D112 din Ciel Salarii: F: validari globale
 eroare structura: namespace ('mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declaratie:v3') lipsa sau incorect la sectiunea declaratieUnica. Valoarea corecta este xmlns='mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declaratie:v4'
Mentionez ca folosesc versiunea de program 2.87.0 si m-am asigurat ca, in folder-ul programului, exista ultima varianta de pdf D112 de pe site-ul ANAF.
Ce este de facut? Va aparea versiune noua de Ciel Salarii?
Am sunat deja de doua ori la asistenta tehnica, fara succes; mi se spun lucruri evazive (vom verifica, vom vedea etc.). Va rog sa-mi spuneti ceva concret: se va lansa o versiune noua? cand? daca nu se va lansa, cand voi fi contactat? Va multumesc!

Madalina.Dumitru.Ciel

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
« Răspuns #4 : Iunie 13, 2019, 04:23:59 pm »
Buna ziua,
Ultima versiune a PDF-ului este din data 11.06.2019. Se va face si actualizare a aplicatiei in zilele ce urmeaza. Se poate sa imi lasati un numar de telefon sa verificam situatia intampinata.