Autor Subiect: Surpriza anului  (Citit de 2403 ori)

alexandru_negoita

• Full Member
  • Mesaje postate: 203
Surpriza anului
« : Octombrie 20, 2017, 12:25:04 pm »
........... CLOUD ............. :) :) :)

TUDORA.CLAUDIA

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Surpriza anului
« Răspuns #1 : Iulie 10, 2019, 12:17:07 pm »
Noi o utilizam, dar nu o recomand sub nicio forma. o mare reclama la o aplicatie care nu functioneaza corespunzator.
Avem 6 luni de cand o folosim si trebuie refacute toate statele de plata si toate declaratiile.
este o aplicatie pe care acum o dezvolta - si au nevoie de testeri ...
Ne-au vandut o aplicatie, pe care nu functioneaza corespunzator. Aplicatia este in cloud, fac modificari si apoi iti transmit ca nu stii sa o utilizezi. Cam asta e aplicatia de salarii Cloud.

Madalina.Dumitru.Ciel

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
« Răspuns #2 : Iulie 10, 2019, 05:16:34 pm »
Buna ziua,
Ne cerem scuze pentru situatia intampinata, aceasta a fost transmisa catre departamentul de analiza, pentru a se rezolva cat mai rapid.
De asemenea, din punct de vedere a situatiei dumneavoastra interne, ati primit o solutie in acest sens.
Va multumim pentru intelegere.
O zi frumoasa sa aveti!

TUDORA.CLAUDIA

• Newbie
  • *
« Răspuns #3 : Iulie 11, 2019, 11:27:08 am »
Mascati realitatea. Solutia primita a fost sa asteptam, dupa ce am achitat o aplicatie in decembrie 2018, care nici in luna iulie 2019 nu functioneaza corespunzator.
Problemele au fost identificate de noi si nu de angajatii d-voastra. Atitudinea a fost....sa asteptam........si inca mai asteptam..............tipic!
Nu recomand sub nicio forma aceasta aplicatie.
« Ultima Modificare: Iulie 11, 2019, 11:28:54 am de TUDORA.CLAUDIA »

TUDORA.CLAUDIA

• Newbie
  • *
« Răspuns #4 : August 12, 2019, 09:46:23 am »
In aplicatia Ciel salarii CLOUd - este actualizata declaratia 112?
Credeti ca e posibil sa ne puneti la dispozitie un help pt aceeasi aplicatie - e complicat sa faci totul intuitiv.

Madalina.Dumitru.Ciel

• Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
« Răspuns #5 : August 19, 2019, 12:04:38 pm »
Buna ziua,
Declaratia 112 in Ciel Salarii Cloud este cea din data de 21.06.2019.
In ceea ce priveste manualul de utilizare, acesta va fi disponibil in versiunile urmatoare.
Daca aveti alte dificultati, ne puteti contacta la 0219347 pentru a va ajuta.
O zi frumoasa!

TUDORA.CLAUDIA

• Newbie
  • *
« Răspuns #6 : August 20, 2019, 01:39:51 pm »
Buna ziua
Va rog sa imi transmiteti pasii prin care:

- pot importa nota contabila din ciel salarii – cloud in ciel contabilitate.
Raspuns: Mergeti in meniul Utilitare  - Import – Import date – Tip import – Note contabile Salarii

- pot vizualiza salariile precedente ale unui salariat
Raspuns:Mergeti in meniul Salarii – Arhive – puteti accesa fiecare luna  in care doriti sa vizualizati situatii precedente; Totadata se poate lista si Statul de salarii.

- modul de calcul al stagiului pentru concediile medicale – in vederea intocmirii dosarului pt Casa de sanatate.
Raspuns: Modul de calcul al stagiului pentru concedii medicale – se calculeaza conform legislatiei in vigoare,  luand in considerare ultimele 6 luni din  ultimele 12 lucrate.

PENTRU CEI INTERESATI DE CIEL CLOUD- SALARII SI DE UN ABONAMENT VIP - am atasat raspunsurile consultantului vip.
Asadar pentru a face dosarul pt Casa de sanatate ...sapati...dupa stagiile necesare...ele nu va sunt oferite din aplicatie. Trebuie doar sa fiti linistiti ca sunt conform legii.